Endüstriyel Dünyanın Yeni Paylaşım Alanı Endustri.io

Endüstriyel işler dünyası her ne kadar sosyal medya ile haşır neşir olsada halen daha eski klasik usüller üzerinden hayatına devam ettirmektedir. Günümüzde doktorlar, psikologlar, eticaret siteleri hemen hepsi sosyal medya kanallarından aktif bir şekilde ilerleme göstersede bu tür bir pazarlama yada yayın olayları halen daha websitesi, Linkedin yada Google üzerinden dönmekte.

Bunun kendimce sebeplerine baktığımda endüstriyel alanlardaki kişilerin daha teknik ve analitik yönlerinin ilerlemiş olmasından kaynaklanıyor. Bir makine parçası aranacak ise bunu instagramda değil daha çok Google nezdinde arar ve varsa videosu aramadan sonra Youtube’a girer ve ihtiyacını görür.

Hal böyle olunca da yazılı basın olan sektörel dergiler halen daha endüstriyel alanlar için geçerliliğini korumakta. Yine aynı şekil fuarlar ve diğer eski usül yani old school iş varsa aynen devam etmektedir.

Bu dünyanın bilincinde olarak Endustri.io sitesi bir açığı kapatmak üzere yola çıkmıştır. Teknik altyapısı bakımından makale paylaşımına ve firma bilgilerine izin veren endustri.io sitesi üreticilerin ürünleri hakkında bilgi paylaşımı ve Google’da ön sıralarda yer almasını kolaylaştırmakta. Günümüzde her alanda yoğun rekabet yaşanmakla birlikte özellikle arama motoru alanında her gün yeni bir yenilik ortaya çıkmakta. Endüstriyel alandaki çoğu website ne yazıkki bu gelişmelerden habersiz ve tanıtım konusunda sadece belli başlı yöntemleri kullanmakta. Endustri.io sitesi bu kabuğu kırmaya yardımcı olmakta. Sistemin kendisi Google’da üst sıralarda çıkmak üzerine kurgulanmış ve paylaşılan makaleler sırf tanıtım dan ziyade müşteri kitlesinin ihtiyaç duyduğu arama kelimelerini içerecek şekilde olmaktadır.

Bununla birlikte firmalar için bir veritabanı hizmeti de sunan endustri.io sitesi, ihtiyaç duyulan bir ürünü kimin ürettiğini, başka kimlerin de bu ürünü ürettiğini kolay bir şekilde göstermektedir. Bu yönüyle de iş bağlantıları yada pazarlama faaliyetleri için gereken tüm kolaylıkları bünyesinde barındırmaktadır.

Özetle, endüstriyel alanlar için gereken pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde yenilikçi bir bakış açısı için Endustri.io sitesini ziyaret etmenizde fayda olacaktır.

Yorum yapın