Seo Nedir?

Seo, kelime açılımı olarak Search Engine Optimization, Türkçe olarak ise Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin kısaltılmış halidir. Anlam olarak ise seo; arama motorlarının istediği düzenlemelere uygun hareket etmek ve sitemizi hem kullanıcı hem de arama motorlarınca uyumlu hale getirmek demektir.

Seo gerekli midir?

Seo, websitenizden ticaret hacminizi arttırmak, yeni iş bağlantıları kurmak, marka bilinirliğinizi arttırmak ve arama sorgularında üst sıralarda yer almak istiyorsanız öncelikli olarak başvurmanız gereken işlemlerdir.

Seo genel manada nasıl yapılır?

Seo, teknik düzenlemeler, içerik düzenlemeleri ve site dışı marka çalışmalarını içeren işlemler bütünüdür. Site sayfaları arasında kolayca gezinebilmek, sitenin hızlı açılması, tatmin edici içerik barındırması, gerektiğinde iletişim kısmında ulaşılabilinmesi, sosyal medya varlıklarının yönetimi ve faydalı içerik sonucu başka siteler de referans gösterilmek.

Seo için Seo Uzmanına Gerek Var Mıdır?

Seo çalışmaları için öncelikli olarak sizin hedefleriniz söz konusudur. Daha önce hiçbir şekilde bir websitesi sahibi olmadıysanız seo çalışmalarını uzun zamana yayarak, çok okuyarak, deneme yanılma yöntemi yaparak yapmanız mümkün. Tabi bu işlemler için zaman ayırmanız gerekmektedir.

Ama bu işlemler için işin ehli biriyle çalışmak, sizlere hem zaman kazandırır hem de işinizi odaklanmanızı sağlayarak ticaret hacminizi arttırmanıza olanak tanır.

Seo Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Seo fiyatlarında ana kıstas sizin istek ve arzularınızdır. Bir e-ticaret firması olarak sattığınız her ürününüz de arama motorlarında ilk sıralarda olmanın seo çalışması fiyatı ile, yerel pazarlarda şehriniz de tek bir kelime de üst sıralarda olmanın bedeli bir olmayacaktır.

Seo fiyatları, çalışma yapılacak kelimenin analizine göre belirlenir, kelime üzerinde ne kadar site yada sayfanın sıralamada olduğu, kelime de reklam veriliyor mu, çalışma yapılacak sitenin mevcut durumu gibi bir çok faktör seo fiyatlarını belirlemektedir.

Seo Ajansı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Seo ajansı seçerken kendi iş kolunuz referansları olması elbette artı bir durumdur. Örnek olarak bir e-ticaret siteniz var ve bu alan da seo çalışması yaptırmak isterseniz, ilk defa e-ticaret firmasına hizmet verecek bir seo ajansı size istediğiniz performansı veremeyebilir. Çünkü ilk kez yaptığı için karşılaşacağı bir çok problem olacak ve öngörme durumlarında zayıflık yaşanabilir.

Elbette tercih sizindir, lakin referans önemli bir eleme kriteridir. Yine seo çalışması yapan ajansların yöntemleri önemlidir, içerik üretimine bakış açıları, backlink elde etme yöntemleri gibi bir çok faktör de ki iş anlayışları sizlerin onların için güven duyup duymayacağınızı belirleyecek sinyaller olacaktır.

Seo ücreti olarak, çok istediği için kaliteli olacağı anlamına gelmeyeceği gibi makul fiyatlar da iş yaptığı için de bir numarası var anlamına gelmez. Hizmet bedelini ve kapmasını iyice bilmek gereklidir.

Yorum yapın